e-Dokumenty

Miej stały dostęp do przechowywanych w wersji elektronicznej dokumentów (regulaminów, taryf opłat i prowizji, tabel oprocentowania itp.) dostarczonych przez nasz Bank w technologii blockchain.

Co to są e-Dokumenty?

e-Dokumenty to usługa bankowa tzw. „Trwały nośnik” umożliwiająca użytkownikowi otrzymywanie dokumentów w wersji elektronicznej. Pozwala na bezpieczne zachowanie każdego dokumentu we wszystkich jego wersjach oraz uzyskanie swobodnego dostępu do niego z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Użyta technologia w sposób niezaprzeczalny gwarantuje niezmienność treści, formy oraz momentu publikacji dokumentu.

Każdy nasz Klient ma do dyspozycji system, który pozwala na sprawdzenie aktualności i autentyczności danego dokumentu poprzez użycie unikalnego numeru Hash udostępnionego przez Bank. Korzystanie z tego rozwiązania jest bardzo proste dla użytkownika i stanowi ekologiczną formę komunikacji pomiędzy Bankiem, a Klientem.

e-Dokumenty dzielimy na:

 • dokumenty publiczne – a więc dokumenty ogólnodostępne, czyli wszelkiego rodzaju regulaminy oraz cenniki (taryfy opłat i prowizji, tabele oprocentowania itp.)
 • dokumenty prywatne – a więc dokumenty spersonalizowane dla danego Klienta, między innymi: zestawienie opłat zawierających informacje o poniesionych kosztach i opłatach do rachunku oraz wszelkiego rodzaju inne dokumenty generowane przez bank dla klientów (mogą to być – wyciągi bankowe, dowody wpłat i wypłat, potwierdzenia przelewów, potwierdzenia założenia i likwidacji rachunków oraz lokat terminowych, umowy itp.)

e-Dokumenty to przede wszystkim:

Gwarancja niezmienności – masz pewność, że dokumenty wysłane przez bank się nie zmieniły, gwarantuje to technologia blockchain.

Aktywne informowanie – poinformujemy Cię o każdej zmianie w regulaminie czy taryfach SMS-em lub mailem.

Pełen dostęp – przechowuj dokumenty w bezpieczny sposób, z możliwym dostępem przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.


Bądź na bieżąco i eko

Dbasz o środowisko?
Chcesz mieć pod ręką wszystkie ważne dokumenty bankowe, np. regulaminy, cenniki? Przejdź na e- Dokumenty i uzyskaj dostęp do elektronicznej wersji swojej dokumentacji.


Jak uzyskać dostęp do e-Dokumentów?

Nie posiadasz jeszcze dostępu do e-Dokumentów? Aby rozpocząć ich otrzymywanie potrzebna jest na to Twoja zgoda. W tym celu złóż odpowiednią dyspozycję w bankowości internetowej (zakładka: Ustawienia → Zgody), a jeśli nie korzystasz z Internet Bankingu, zapraszamy do naszego oddziału. Pamiętaj, by sprawdzić czy podany przez Ciebie numer telefonu komórkowego i adres e-mail jest aktualny. Będzie on potrzebny do logowania i byś zawsze otrzymał powiadomienie o nowym dokumencie, który został do Ciebie wysłany.


Jak korzystać?

Chcesz korzystać ze swoich dokumentów prywatnych w wersji elektronicznej? Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Jeśli posiadasz dostęp do konta przez system Internet Banking

 1. do bankowości internetowej
 2. Wybierz z menu e-Dokument
 3. Przeglądaj lub pobieraj przygotowane dla Ciebie dokument

Jeśli nie posiadasz dostępu do konta przez internet, swoje dokumenty możesz przeglądać przez stronę na której właśnie jesteś

 1. Wybierz przycisk w prawym górnym rogu naszej strony internetowej
 2. Podaj identyfikator oraz wpisz hasło użytkownik
 3. Przeglądaj lub pobieraj przygotowane dla Ciebie dokumenty

Pobierz przewodnik dla użytkownika


Dlaczego warto

 • Wszystkie dokumenty bankowe masz w jednym, bezpiecznym miejscu.
 • Możesz z nich korzystać gdziekolwiek jesteś, bez względu na porę dnia.
  Masz pewność że przesłane do Ciebie dokumenty są oryginalne bo zabezpieczone w technologi blockchain – ani Ty, ani my nie możemy ich usunąć ani zmienić.
 • Jesteś EKO, Bank nie musi drukować i wysyłać do Ciebie dokumentów papierowych, które wcześniej czy później i tak trafiają do kosza.
 • Nawet jeśli kiedykolwiek zrezygnujesz z naszych usług będziesz mógł wrócić do swoich dokumentów jeszcze przez okres 5 lat.